Concerts

Συναυλίες και εκδηλώσεις του Σαββάτου Musikfest

Το Bethlehem’s Musikfest επιστρέφει για το 2022 με ζωντανή μουσική σε σκηνές πολλών μεγεθών. Περισσότερες από 300 παραστάσεις θα πραγματοποιηθούν από τις 4 έως τις 14 Αυγούστου τόσο στη βόρεια όσο και στη νότια πλευρά της πόλης.

Εδώ είναι το καθημερινό lineup των παραστάσεων στο Wind Creek Steel Stage, τη νέα Stadtplatz (στο City Hall’s Pawrow Plaza), Americaplatz, Festplatz, Liederplatz, Plaza Tropical, Zinzenplatz, Familienplatz, Main Street και πολλά άλλα.

Ελέγξτε προσεκτικά αυτό το πρόγραμμα για καθυστερημένες αλλαγές. Επίσης, ανατρέξτε στη σελίδα του Musikfest του The Morning Call στη διεύθυνση mcall.com/entertainment/musikfest για νέα, προεπισκοπήσεις, συνεντεύξεις, κριτικές και άλλα.

ΣΚΗΝΗ WIND CREEK STEEL

7 μ.μ.: Αλαμπάμα με ειδικό καλεσμένο τον Thomas Mac

ΒΟΡΕΙΑ ΠΛΕΥΡΑ

FESTPLATZ

Μεσημέρι: The British Invasion Experience (ροκ, αφιέρωμα)

3:30 μ.μ.: Truants (παλιά, πάρτι/εξώφυλλο, ροκ)

5:30 μ.μ.: The Brit Pack (British Invasion, ποπ, κόσμος)

8 μ.μ.: Strawberry Fields — Το απόλυτο συγκρότημα των Beatles με πλήρη ενδυμασία (αφιέρωμα)

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ BETHLEHEM PLATZ

13:00: Blue Jean (εναλλακτικό, πάρτι/εξώφυλλο, ροκ)

5:30 μ.μ.: Slicked Up Nine’s

ΓΙΟΥΕΝΓΚΛΙΝΓΚ ΛΑΓΚΕΡΠΛΑΤΣ

Μεσημέρι: Hannah Noel (λαϊκή/Αμερικάνικη, indie, ποπ)

13:00: Copper Fields (bluegrass, folk/Americana, rock)

14:00: Moonwater (indie, rock)

3 μ.μ.: Twin Ghost (pop, R&B/soul, rock)

4 μ.μ.: Οι Δευτέρες (εναλλακτικά, ποπ, ροκ)

5 μ.μ.: Σούζι Μπράουν (εναλλακτικό, λαϊκό/Αμερικάνικο, ποπ)

6 μ.μ.: Μπάσταρδοι Γενειοφόροι Ιρλανδοί (Κέλτικοι/Ιρλανδοί, ροκ)

7 μ.μ.: Mindy Murray

8 μ.μ.: Wicked Sycamore (λαϊκή/Αμερικάνα, indie)

LIEDERPLATZ

Μεσημέρι: Rascal Martinez (folk/Americana, rock)

2 μ.μ.: Wicked Sycamore (μπλουγκράς, λαϊκό/Αμερικάνα, indie)

4 μ.μ.: Ντόνοβαν Ρόμπερτς (μπλουζ, ροκ)

5:30 μ.μ.: Drew & the Blue (ροκ)

7 μ.μ.: Maya Belardo (τζαζ)

9 μ.μ.: Dina Hall Band (λαϊκή/Αμερικανική)

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

Μεσημέρι: Stacy Gabel (folk/Americana, indie, pop)

1:30 μ.μ.: Judah Kim (εναλλακτικό, ροκ)

3 μ.μ.: MAAYANCQ (folk/Americana, pop, rock)

5 μ.μ.: Seth Witcher (εναλλακτικό, ποπ, R&B/soul)

6:30 μ.μ.: Μπίλι Μπάουερ

8:30 μ.μ.: Moonwater (indie, rock)

ΤΡΟΠΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Μεσημέρι: Ήχος KodzCQ (indie, R&B/soul, ραπ, χιπ χοπ)

13:00: Οι Δευτέρες (εναλλακτικά, ποπ, ροκ)

2 μ.μ.: Ντάστιν Ντάγκλας (μπλουζ, ροκ)

15:00: Just Say When (εναλλακτικό, indie, ροκ)

4 και 5:30 μ.μ.: JibaraCQ Heritage (παιδικό/οικογενειακό, τζαζ, λάτιν, κόσμος)

7 μ.μ.: Ο Pancho Bongo και η OrchestraCQ του

9 μ.μ.: Latina FM Showcase (Λατινικά)

STADTP PLATZ

5 μ.μ.: Pepperwine (funk, pop, R&B/soul)

6:30 μ.μ.: The Groove Merchants

8:30 μ.μ.: Start Making Sense – Tom Petty Tribute Show (folk/Americana, rock, αφιέρωμα)

ZINZENPLATZ

Μεσημέρι: Pepperwine (funk, pop, R&B/soul)

1:30 μ.μ.: Matt NakoaCQ (ποπ)

3 μ.μ.: John Gilbride & Friends

4:30 μ.μ.: Rasha Jay (εναλλακτικό, R&B/soul, ροκ)

6:30 μ.μ.: Carver Commodore (εναλλακτικό, indie, ροκ)

8:30 μ.μ.: Ζωντανά στο Fillmore

COMEDYPLATZ ΣΤΟ ΠΑΓΟ ΣΠΙΤΙ

4:30*, 7 και 9:30 μ.μ.: Standup Showcase με κωμικούς από το Lehigh Valley, τη Νέα Υόρκη, τη Φιλαδέλφεια και όχι μόνο. *δηλαδή εκπομπή φιλική προς την οικογένεια.

ΝΟΤΙΑ ΠΛΕΥΡΑ

AMERICAPLATZ ΣΤΟ LEVITT PAVILION STEELSTACKS

17:00: MystikCQ Fool (εναλλακτικό, ποπ, ροκ)

7 μ.μ.: Hotel Fiction (indie-pop)

9 μ.μ.: RDGLDGRNCQ

ΣΕΙΡΑ PNC ΣΤΟ MUSIKFEST CAFE

5:30 μ.μ.: The Jess Novak Band (ποπ, ροκ)

7:30 μ.μ.: The Bionic Defection (μπλουζ, φανκ, πάρτι/διασκευή, ροκ)

10:30 μ.μ.: Musikfest Drag Show

ΚΟΙΝΟΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ AIR PRODUCTS TOUN

Μεσημέρι: The Castaway Band

2 μ.μ.: The BriTlesCQ (ροκ, αφιέρωμα, oldies)

16:00: Whitehall (indie, rock)

6:30 και 8:30 μ.μ.: Erin Fox & the Hounds (εναλλακτικά, folk/Americana, jazz)

11 μ.μ.: Μπάσταρδο Γενειοφόροι Ιρλανδοί (Κέλτικοι/Ιρλανδοί, ροκ)

LYRIKPLATZ ΣΤΟ FRANK BANK ALEHOUSE CIMEMAS

2 μ.μ.: Ματ Μπεντνάρσκι (λαϊκή/Αμερικανική, ποπ)

3 μ.μ.: Σούζι Μπράουν (εναλλακτικό, λαϊκό/Αμερικάνικο, ποπ)

4 μ.μ.: Judah Kim (εναλλακτικό, ροκ)

5 μ.μ.: Κέιτ Μιλς

6 μ.μ.: Grace Morrison (country, folk/Americana)

7 μ.μ.: Jillian Dolan (λαϊκή/Αμερικάνικη, indie, ποπ)

8 μ.μ.: Jim Rezac (εναλλακτικό, folk/Americana, pop)

9 μ.μ.: Ava Hoffman (country, folk/Americana, pop)

ΣΚΗΝΗ JAZZ CABARET ΣΤΟΥΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣ FRANK BANK ALEHOUSE

1 και 3 μ.μ.: JenuCQ EinCQ Jazz Quintet (τζαζ)

5:30 μ.μ.: Horizons Quartet (τζαζ)

8 μ.μ.: Stephanie Chou (τζαζ, ποπ, κόσμος)

FRANK BANK ALEHOUSE CINEMAS

11:15 μ.μ.: We’re Good, You’re Great and Synced up Mash Up Show

PBS SUMMER JAM ΣΤΟ KIDSPLATZ

About the author

admin

Leave a Comment